اخبار فوتبال

رسمی است؛ بنزما پس از ۱۴ فصل از رئال مادرید خداحافظی کرد. باشگاه با انتشار بیانیه‌ای به بلاتکلیفی ها پایان داد و نوشت:«رئال مادرید و کاپیتان توافق کردند که به مرحله درخشان و فراموش نشدنی او پایان دهند. دوران حرفه ای بنزما در رئال مادرید نمونه ای از رفتار و حرفه ای بودن او بوده و ارزش های باشگاه ما را نشان می دهد. او همان طور که حق داشت در مورد آینده‌اش تصمیم نهایی را گرفت.» کریم قرار است همان طور که زودتر شایعه شده بود به سوپرلیگ عربستان برود. او قراردادی دو ساله به مبلغ ۲۰۰ میلیون یورو در سال معاف از مالیات با الاتحاد امضا خواهد کرد و همچنین سفیر عربستان در جام جهانی ۲۰۳۰ خواهد بود.

جدا از بیانیه رسمی رئال مادرید، تلویزیون الاخباریه عربستان توافق دو ساله بنزما و الاتحاد را تایید کرد. همچنین گزارش شد که رئیس و نایب رئیس باشگاه عربی قرارداد را در مادرید بسته اند.

خداحافظی رئال مادرید

بنزما در سال ۲۰۰۹ و تنها وقتی ۲۱ سال داشت به مادرید رفت و یک بازیکن اساسی در این عصر طلایی تاریخ سفید پوشان بود. در طول چهارده فصلی که او از نماد مادرید دفاع کرد، ۲۵ عنوان قهرمانی را به دست آورده است که یک رکورد در تاریخ رئال مادرید است: پنج قهرمانی لیگ قهرمانان، پنج جام باشگاه های جهان، چهار سوپرکاپ اروپا، چهار لیگ، سه کوپا دل ری و چهار سوپرکاپ اسپانیا

کریم بنزما فصل گذشته تمام جوایز فردی معتبر اروپا را به خود اختصاص داد و یکی از عوامل اصلی قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا و بالا بردن ۱۴همین قهرمانی این تیم در این رقابت ها بود. بنزما که با ۱۵ گل آقای گل لیگ قهرمانان فصل بعد شد، در مجموع با ۶۴۷ بازی پنجمین بازیکنی است که بیشترین بازی را در تاریخ رئال مادرید دارد و با ۳۵۳ گل دومین گلزن تاریخ رئال مادرید است.

مقصد عربستان

بنزما در روزهای گذشته تمایلش را برای جدایی به فلورنتینو پرز اعلام کرده بود. این فقط به دلایل اقتصادی نیست. موقعیت شخصی او نیز باعث شد که این بازیکن به دنبال تغییر تیم باشد. در قرارداد او بندی وجود داشت که در صورت بردن توپ طلا، یک سال به مدت حضورش در مادرید اضافه خواهد شد. اما این بند هیچ وقت روی کاغذ امضا نشد تا حالا با پیشنهادی غیر قابل رد کردن از سوی عربستانی ها روبرو شود. علیرغم اینکه به نظر می رسد مقصد او الاتحاد باشد، او قراردادی با وزارت ورزش عربستان امضا کرده کی طی آن می‌تواند به هر یک از تیم های لیگ عربستان که سهمیه لیگ قهرمانان آسیا دارد بپیوندد.

پایان افسانه کریم

رقیب کریستیانو و مسی؟

آنچه انتظار می رود این است که بنزما به ترکیب الاتحاد، قهرمانی فعلی این لیگ اضافه شود. با این حساب جدی ترین رقیب او، النصر خواهد بود که کریستیانو رونالدو در آن بازی می کند و انتظار می رود مسی نیز به الهلال تیم بزرگ دیگر این لیگ اضافه شود. برنامه عربستان سعودی این است که سه نام بزرگ دهه گذشته فوتبال جهان را در لیگ خود داشته باشد و با آن شانس میزبانی خود را برای جام جهانی ۲۰۳۰ که رقیب بزرگ اسپانیا، پرتغال و مراکش خواهد بود، ارتقا دهد.

اخبار فوتبال

دیدگاهتان را بنویسید